Fasadų sprendimai su TECHNONICOL

2021-01-05 Fasadų sprendimai su TECHNONICOL

TECHNONICOL medžiagos populiariausioms fasadų sistemoms

    Lietuvoje ilgą laiką populiariausiais buvusiems tinkuotiems mūrinių namų fasadams jau kuris laikas rimtą konkurenciją sudaro vėdinamieji, kuriuose tarp išorinės fasado apdailos ir šiltinimo medžiagos paliekamas oro tarpas. Ir tiems, ir kitiems, ir dar daugeliui mažiau paplitusių fasadų sistemų bendrovė „Mida LT“ turi įvairius šiluminius ir saugumo reikalavimus atitinkančių šiltinimo medžiagų.

Tinkuojami fasadai: mineralinė vata

   Tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos (tinkuojamos sienos) plačiai naudojamos tiek šiltinant naujus, tiek renovuojant senus pastatus. Šilumos izoliacijos sluoksnis ant sienų gali būti įrengiamas keliais būdais: tik klijuojant, tik mechaniškai tvirtinant arba ir klijuojant, ir tvirtinant mechaniškai. Kuris būdas bus taikomas, priklauso nuo sienos pagrindo, šiltinimo medžiagos bei sistemos tiekėjo, turinčio Europos techninį liudijimą (ETL), pateikiamų instrukcijų. Lietuvoje plačiausiai naudojamas patikimiausias – mišrus – būdas, kai šilumos izoliacija prie sienos yra klijuojama ir dar tvirtinama mechaniškai. TECHNONICOL rekomenduoja tokiose sistemose naudoti mineralinę vatą TECHNOFACADE COTTAGE arba ekstruzinį polistireninį putplastį (XPS) TECHNONICOL CARBON PROF 300.

TECHNOFACADE COTTAGE – tai nedegios, nelaidžios vandeniui, garsą ir šilumą izoliuojančios plokštės iš mineralinės vatos, pagamintos iš bazaltinių kalnų uolienų su mažai fenolio turinčiu rišikliu. Jos gaminamos 30, 40 ir 50 mm storio, kad pasiektų reikiamą visos sienos konstrukcijos šilumos izoliacijos rodiklį pagal projektą. Prie šiltinamo fasado šios plokštės tvirtinamos klijais ir plastikinėmis tvirtinimo detalėmis. Tvirtinimo būdas ir tvirtinimo detalių skaičius priklauso nuo sienos tipo, vėjo apkrovų ir pastato aukščio.

    Prie šiltinamo paviršiaus mineralinės vatos plokštės TECHNOFACADE turi būti klijuojamos visa plokštuma. Kiekviena plokštė tvirtinama taip, kad tarp jos ir sienos, o taip pat ir tarp gretimų plokščių neliktų jokių oro kanalų. Klijuojamas plokštes reikia perstumti (kaip ir mūrijant) – kad jų vertikalios siūlės nesutaptų ir nesusidarytų keturių kampų sandūra, kuri taptų nepageidaujamu šalčio tiltu. Jei tarp plokščių dėl sienos nelygumo atsirado plyšių – jie užkamšomi plokščių atraižomis.

Tinkuojami fasadai: polistirenas


    Ekstruzinis polistirenas TECHNONICOL CARBON PROF 300 – termoizoliacinė medžiaga su tolygiai išsidėsčiusiomis uždaromis akelėmis. Ji neįgeria vandens, nebrinksta, nesusitraukia, nepūva ir yra atspari cheminių medžiagų poveikiui. Ekstruzinio polistireno šilumos laidumas λ siekia 0,034 W/(m·K), o atsparumas gniuždymui – 300 kPa. Didesnis tankis ir tvirtumas padeda lengvai suformuoti lygų ir kietą pagrindą, o tai savo ruožtu žymiai pailgina visos termoizoliacinės sistemos eksploatavimo laiką.

    Putplasčio plokštės, kaip ir mineralinė vata, tvirtinamos prie šiltinamo fasado ir klijais, ir mechaniškai. Bendrovė „Mida LT“ fasadų šiltinimo sistemoms, montuojamoms iš XPS, rekomenduoja naudoti klijuojančias putas TECHNONICOL 500 PROFESSIONAL, kurios ir priklijuoja šiltinimo medžiagos plokštę prie pagrindo, ir sandariai suklijuoja plokštes tarpusavyje, šitaip sudarydamos vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį be jokių šalčio tiltų. Montuoti XPS plokštes reikia perstumiant, kaip ir mineralinę vatą. Vėliau kiekvieną plokštę konstrukcijos tvirtumo dėlei telieka papildomai mechaniškai keliose vietose pritvirtinti.

    Sumontavus šiltinimo sluoksni, tinkuojamas fasadas nugruntuojamas ir padengiamas keliais tinko sluoksniais su armavimo tinkleliu tarp jo. Tinkui išdžiūvus, ateina eilė pasirinktai apdailai – dažniausiai tai būna dažai.

Ventiliuojami fasadai: mineralinė vata

    Klasikinė medžiaga ventiliuojamiems fasadams šiltinti – taip pat mineralinė vata, įspraudžiama tarp aliumininių karkaso statramsčių. Tokiems fasadams TECHNONICOL rekomenduoja pasirinkti mineralinę vatą TECHNOVENT STANDARD. Ji nedegi, nelaidi vandeniui, puikiai izoliuoja šilumą ir garsą – jos šilumos laidumo koeficientas λ siekia 0,035 W/(m·K). Dažnai praktikuojama ant mineralinės vatos sluoksnio papildomai įrengti vėjo izoliacinį sluoksnį, skirtą apsaugoti vatą nuo vėdinamame oro tarpe susidarančių srautų.

    Uždengus fasadą mineraline vata, ant tų pačių karkaso statramsčių, laikantis numatyto projekte atstumo nuo šiltinamojo sluoksnio, sumontuojama karkaso apdaila – pluoštinio cemento, didelio slėgio laminato (HPL), aliuminio kompozito plokštės, klinkerio plytelės ar pačios paprasčiausios plastikinės lentelės.

Ventiliuojami fasadai: PIR izoliacija


    Vietoje mineralinės vatos galima pasirinkti ir paprastą polistireninį putplastį arba modernesnę ventiliuojamų fasadų šiltinimo medžiagą – pastaraisiais metais didelio populiarumo įgaunančią standžių poliizocianurato (PIR) putų izoliaciją TECHNONICOL F/F. Ji pasižymi dideliu stipriu gniuždant ir itin mažu šilumos laidumo koeficientu λ – vos 0.022 W/(m·K). PIR plokščių struktūroje yra daugiau kaip 95 % uždarų porų. Šios plokštės nesugeria vandens bei išlaiko nepakitusias savybes per visą jų eksploatacijos laikotarpį. Iš abiejų pusių padengtos daugiasluoksne aliuminio folija ar kita difuzijai nelaidžia danga, kuri suteikia papildomą garų barjerą.

    Prie fasado PIR plokštės tvirtinamos kaip ir polistireninis putplastis – klijuojančiomis putomis TECHNONICOL 500 PROFESSIONAL ir vėliau keliuose taškuose papildomai pritvirtinant mechaniškai. Siekiantiems idealių izoliacinių konstrukcijos savybių kompanija TECHNONICOL rekomenduoja papildomai užsandarinti plokščių siūles metalizuota sandarinimo juosta NICOBAND. Apatinė, klijinė jos pusė, pagaminta iš specialios sudėties bituminio-polimerinio rišiklio, savaime prisiklijuoja prie bet kokio remontuojamo paviršiaus. O išorinė juostos pusė patikimai apsaugota aliuminio plėvele. Tad šiltinamasis sluoksnis tampa vientisu, visiškai nelaidžiu nei šilumai, nei drėgmei, nei orui masyvu, supančiu visą namą.

PIR privalumas, palyginti su EPS

    Palyginti su paprasto polistireninio putplasčio šilumos izoliacija, PIR sluoksnis turi dar vieną didžiulį privalumą: poliizocianuratas yra kur kas atsparesnis karščiui. Be jokių fizinių struktūros pokyčių jis geba išlaikyti net iki 130 ºC karštį (palyginti, EPS teišlaiko tik iki 70 ºC). Ir, vasarą kaitriai saulei šildant tegu ir vėdinamą fasadą, PIR šilumos izoliacijos sluoksnis niekada neperkais ir nepradės tirpti bei deformuotis. Jame po kelių metų neatsiras mikroskopinių įtrūkimų. Jie, beje, ypač pavojingi tinkuojamiems fasadams: metai iš metų įtrūkimams plečiantis, ilgainiui gali atsirasti pavojus, kad nuo EPS šilumos izoliacijos deformacijų tiesiog atitrūks ir nubyrės viršutinis tinko sluoksnis...

 

Daugiau skaitykite:

https://bit.ly/38X4CQT

https://bit.ly/3pMtUYK

https://bit.ly/2KWc9aE

views 2367
Grįžti į straipsnių sąrašą