Straipsniai

2021-03-26 Kaip sumažinti energijos nuostolius planuojant pastatų statybą

Energetiniu statomų pastatų efektyvumu ir jų suvartojamos šilumos kiekiu pradėta domėtis jau nuo 1973 m., kai pasaulyje kilo naftos krizė. O dabar, praėjus beveik pusšimčiui metų, visiems naujai statomiems ar renovuojamiems pastatams keliamas reikalavimas sunaudoti labai nedaug energijos – arba išvis jos nenaudoti, o pasigaminti patiems.

2021-03-17 Aplinką tausojantys ir tvarūs pastatai

Jau kuris laikas nekilnojamojo turto vystytojai į aukštos energinio efektyvumo klasės daugiabučių kvartalų projektus įtraukia vis daugiau tvariosios statybos elementų: perdirbtų žaliavų, nealergizuojančių bei natūralių medžiagų, vandens filtrų, lietaus vandens rezervuarų bei saulės energijos modulių.

2021-03-05 Bituminės polimerinės dangos hidroizoliacijos pasirinkimas

TECHNONICOL techninės pagalbos skyrius, kasdien dirbdamas su Baltijos šalių projektais, sukaupė nemažai patirties hidroizoliacinių medžiagų pasirinkimui, stogams ir požeminėms konstrukcijoms.

2021-03-02 XPS šilumos izoliacija energiškai efektyviems pastatams

Įsigaliojus naujiesiems energinio efektyvumo reikalavimams, tradicinių šiltinimo medžiagų panaudojimas, siekiant aukštesnės pastato energinio efektyvumo klasės, apsisuka žymiai didesniu jų storiu. Tad, šiltinant pastatų fasadus ir pamatus, tampa ekonomiškai naudinga pasidairyti modernesnių, užtikrinančių tą pačią ar net geresnę šilumos varžą, bet plonesnių medžiagų.

2021-02-08 „HEAD IN THE CLOUDS“ – KAI SVAJONĖS TAMPA PROJEKTU

Iš svajonių pasaulio atkeliavęs naujasis vaikų dienos centro „Lieblingsplatz“ projektas, įgyvendintas panaudojant „GEORG BÖRNER“ medžiagas.  Norime pasveikinti „GEORG BÖRNER“ komandą,  sėkmingai įgyvendinus tokį nepaprastą projektą!

2021-01-27 Populiariausios stogų sistemos

Ilgą laiką buvę tik senosios statybos daugiabučių ar visuomeninių pastatų dalimi, vis dažniau individualių namų ar kotedžų statyboje tampa populiarūs plokštieji stogai. Atsakydama į didėjančią paklausą, bendrovė TECHNONICOL paruošė kolekciją stogų įrengimų sistemų, leidžiančių per trumpiausią laiką kokybiškai įrengti bet kokį stogą.

2021-01-22 Terasų įrengimo ir izoliacijos sprendimai

Terasų teikiamais malonumais madinga  mėgautis jau ne tik privačių namų savininkams. Vis daugiau pirmuosiuose  aukštuose esančių butų savininkų linkę įsirengti šią nedidelę jaukaus  poilsio aikštelę gryname ore. Kad ji ilgiau džiugintų  savo šeimininkus, pravartu paisyti tam tikrų paruošimo ir izoliavimo  principų.

2021-01-15 TECHNONICOL pamatų izoliacijos sistemos

Vienas pirmųjų naujai statomo ar renovuojamo pastato rūpesčių – jo pamatų apsauga nuo drėgmės. Medžiagos tam turi būti parenkamos atsižvelgiant į nemažai veiksnių: požeminės pamatų konstrukcijos dydį, jos sudėtingumą, paskirtį, gilumą ir grunto, esančio prie pastato, sudėtį.

2021-01-05 Fasadų sprendimai su TECHNONICOL

Lietuvoje ilgą laiką  populiariausiais buvusiems tinkuotiems mūrinių namų fasadams jau kuris  laikas rimtą konkurenciją sudaro vėdinamieji, kuriuose tarp išorinės  fasado apdailos ir šiltinimo medžiagos paliekamas oro tarpas.

2020-12-01 Bituminių čerpių klojimas

Aktualu planuojantiems stogą dengti bituminėmis čerpėmis: UAB „Mida LT“ nuo š. m. balandžio mėnesio teikia nemokamą paslaugą – per 2–3 darbo dienas atlieka šlaitinio stogo dangos ir reikalingų medžiagų skaičiavimus bei suteikia kitą profesionalią konsultaciją

2020-11-30 Standartizuota skaitmeninė informacija yra raktas į sėkmingą nacionalinių BIM iniciatyvų įgyvendinimą

Šiandien procesų automatizacija tampa viena iš didžiausių varančių pažangos jėgų įvairiose verslo sektoriuose. Čia minimas statybos sektorius ir BIM technologijos nėra išimtis. Tačiau, efektyvus BIM iniciatyvų įgyvendinimas reikalauja visų sektoriaus dalyvių įsitraukimo, bendradarbiavimo, pasirengimo bei suvienodintos skaitmeninės informacijos taikymo.

2020-11-11 Patikima šiltinamojo sluoksnio izoliacija nuo garų

Naujoji specializuota garų izoliacinė membrana  TECHNOELAST VB 500 SELF pasižymi daugeliu privalumų, išskiriančių ją  stogų šiltinimo produkcijos rinkoje