Technoelast BASE R tyrimų ataskaitos vadovas – apsauga nuo radono

Technoelast BASE R

2013 m. birželio mėn., Vyborg esanti gamykla TechnoNICOL pradėjo gaminti naują hidroizoliacinę ir nuo dujų prasiskverbimo apsaugančią medžiagą – Technoelast BASE R, jos paskirtis yra apsaugoti konkrečiai nuo radono. Medžiaga sėkmingai atitiko visų reikiamų testų reikalavimus ir yra skirta daugumai Europos šalių.

Istoriniu požiūriu kenksmingas natūralios atmosferoje esančios radiacijos poveikis žmogaus organizmui pastebėtas XVI amžiuje, kai paslaptinga „kalnų liga“, kuria sirgo kalnakasiai, atkreipė gydytojų dėmesį: mirtingumas nuo plaučių ligos tarp kalnakasių, dirbusių kai kuriose Čekijos ir Vokietijos kasyklose, buvo 50 kartų didesnis, lyginant su kitais gyventojais. To priežastis buvo paaiškinta mūsų laikais – šių kasyklų ore buvo didelė radono koncentracija.

Šiuo metu Europoje vis labiau kreipiamas dėmesys į radono žmonėms keliamą pavojų. Šiuo požiūriu pagrindinė šiuolaikinių statybos projektų užduotis yra užtikrinti žmogaus gyvybės saugumą. Yra įvairių būdų, kaip radonas gali patekti į namo vidų, tačiau pagrindinis iš jų yra radono paskirstymas iš dirvožemio, ant kurio stovi pastatas. Siekiant išvengti dujų prasiskverbimo į namą, derėtų sukurti nuo dujų prasiskverbimo apsaugančią perdangą.

Medžiaga Technoelast BASE R yra veiksminga apsauga nuo radono, užtikrinanti vidaus patalpų izoliaciją nuo dujų ir vandens. Jos veiksmingumą patvirtino pirmaujančio Technikos universiteto „ČVUT“ (Čekija) atlikti tyrimai – laboratoriniai apsaugos nuo radiacijos tyrimai. Tyrimais įrodyta, kad, naudojant Technoelast BASE R, medžiagą, skirtą hidroizoliacijai ir apsaugai nuo dujų, dešimtis kartų sumažėja radono prasiskverbimas pro pagrindą!